Kalendarium na listopad.

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami jakie czekają na dzieci w Przedszkolu w listopadzie.

KALENDARIUM LISTOPAD
5.11 – dzień bez zabawek. Jest to dzień, w którym będziemy rozwijać w dzieciach kreatywność i pomysłowość w wymyślaniu zabaw.
05.11 – Zapraszamy do krainy fantazji, w której Żółw Franklin przedstawia nam świat pozytywnych wartości. Tego dnia odwiedzi nas teatrzyk „Żółw Franklin”.
07.11 – Drepcze mały …jeż – tup, tup. Drepcze poprzez lasu gąszcze, łapie myszy, węże ,chrząszcze … Gdy zimowe przyjdą dni, zagrzebany w liściach śpi. Tego dnia w przedszkolu obchodzić będziemy Dzień Jeża.
12.11 – „11 listopada dla każdego ważna data” – robimy kotyliony w barwach narodowych (środa)
18.11 –wycieczka do Zamku w Poznaniu na godzinę 10:00.
19.11 – Czy to jabłko, czy to gruszka, chętnie wskoczą mi do brzuszka. Może śliwka, banan też, chcesz być zdrowy – wszystko zjesz. Dzień gruszki.
21.11 – Dzień Życzliwości – Dzieci wręczają koledze/koleżance wcześniej przygotowane przez siebie laurki, rozmowa na temat życzliwości (piątek)
24.11 – rozpoczynamy zbiórkę „Góra grosza” – „Jeden grosz znaczy niewiele, ale góra grosza jest największa na świecie”
25.11 – Już wagony połączone, semafory postawione, dzwonek dzwoni, światło świeci, pierwszy wagon wiezie dzieci. Dzień Kolejarza.
28 .11 – Andrzejki – wspólna zabawa, wróżby z wosku oraz kuli czarodziejskiej, przepowiednie.
PRZYSTĘPUJEMY DO V EDYCJI WIELKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO DLA PRZEDSZKOLI. PRZYGOTOWUJEMY PRACĘ PLASTYCZNĄ „ZWIERZAKOLUBNI”, PROSIMY O PRZYNOSZENIE „ODPADÓW”, KTÓRE BĘDZIEMY MOGLI WYKORZYSTAĆ DO JEJ STWORZENIA NP. BUTELKI PLASTIKOWE, PUDEŁKA PLASTIKOWE.