Kalendarium marzec

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w lutym.

KALENDARIUM MARZEC

1 MARZEC – Zachęcamy do udziały w wiosennym konkursie pt „Moja Marzanna”. Prace konkursowe dzieci przygotowują wraz z rodzicami w domu i przynoszą je do przedszkola 20 marca (do wysokości 40cm).

2 MARZEC – tego dnia w przedszkolu odwiedzi nas dentysta.

3 MARZEC – Międzynarodowy Dzień Pisarza. Prosimy o przyniesienie ulubionej książki. Każdy z nas stworzy swoją własną książkę.

6 MARZEC – o godzinie 9.20 przyjedzie do Was teatrzyk Arlekin z przedstawieniem „Perypetie pluszowego misia”.

9 MARZEC – Dzień Kobiet, tego dnia chłopcy przygotują niespodziankę dla dziewczynek.

20 MARZEC – wiosna tuż, tuż… Tego dnia będziemy poszukiwać zwiastunów wiosny podczas pochodu z udziałem wszystkich przedszkolaków, a także odbędą się warsztaty plastyczne „Pani Wiosna oczami przedszkolaka.

20 MARZEC – Rozstrzygnięcie wiosennego konkursu pt „Moja Marzanna”, wręczenie dyplomów oraz nagród.

24 MARZEC – Światowy Dzień Wody”, przedszkolaki zgłębią wiedzę na temat wody: jej wykorzystania, przyczyn i skutków zanieczyszczenia oraz sposobów jej ochrony. Tego dnia dzieci będą przeprowadzać eksperymenty.

26 MARZEC – tego dnia dzieci odwiedzą miejską bibliotekę w Luboniu.

27 MARZEC – Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego dnia przedszkolaki będą mogły obejrzeć mini przedstawienie w wykonaniu pań nauczycielek.