Kalendarium lipiec

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w lipcu.


PODRÓŻE Z LITERATURĄ

06 – 10 lipca – „NA STRAGANIE”

13 – 17 lipca – „ŻUK”

20 – 24 lipca – „KWOKA”

27 – 31 lipca – „CZY TO BAJKA”

Podczas zajęć wakacyjnych zostanie złożony w przedszkolnym ogrodzie biwak małego skauta. Gdzie podczas zajęć odbywających się na łonie przyrody dzieci przyswoją wiedzę z takich dziedzin jak: konstruowanie budowli, prawidłowe pakowanie plecaka, udzielanie pierwszej pomocy, rozpoznawanie jadalnych owoców, jak dopasowywanie stroju do pogody na dworze i okazji.

 „Na straganie”

06.07.2015 – 10.07.2015

W tym tygodniu poznamy nowe smaki. Dzieci na chwilę zamienią się w szefów kuchni i zrobią pyszną sałatkę warzywną. Wyzwania kuchenne to nie będzie żadne wyzwanie dla takich kucharzy jak my! Przygotujemy również słodką niespodziankę dla rodziców. Założymy hodowle kiełków by wzbogacić nasze śniadaniowe kanapki. Podczas tak wyśmienitego tygodnia, musimy zadbać by nam brzuszki nie urosły, dlatego w naszym ogrodzie odbędą się „wyścigi warzyw” przez przeszkody, oraz olimpiadę warzywną „Hops do gara”. Ten temat to doskonała okazja do rozwijania ekspresji twórczej i sprawności manualnej – nasze barwne prace  plastyczne malować będziemy nawet stopami.

 

„Żuk”

13.07.2015 -17.07.2015

W tym tygodniu przedszkolaki staną się aktorami Teatru Zamkowego. Zajęcia nie będą odbywały się w salach, ale na scenie teatru przedszkolnego. Dzieci będą projektowały własne stroje do przedstawienia z wykorzystaniem różnych materiałów i stworzą pomysł na swoją charakteryzacje. Makijaże zostaną wykonane w dniu wystawiania przez dzieci przedstawienia. Wychowankowie jak prawdziwi aktorzy będą ćwiczyli dykcję, poruszanie się na scenie, a także grę aktorską. Przy takiej okazji nie można zapomnieć o zajęciach darmowych, które pozwolą lepiej wcielić się w rolę bohaterów, stworzymy także „maski emocji”. Wielkim przedsięwzięciem będzie skonstruowanie scenografii do pierwszego przedstawienia aktorów.  Po ciężkiej pracy należy się odpoczynek, dlatego w wolnych chwilach aktorzy będą relaksować  i bawić się w naszym ogrodzie przedszkolnym przy największych hitach muzyki dziecięcej.

 

„Kwoka”

20.07.2015 – 24.07.2015

W tym tygodniu to nauczyciele będą aktorami i będą przedstawiać krótkie scenki dotyczące dobrego wychowania. Zadaniem dzieci będzie wcielenie się w rolę mentorów, którzy będą tłumaczyć postaciom z bajek, jak powinny się zachować i dlaczego. Pozwoli to na utrwalenie zasad dobrego wychowania. Każdy przedszkolak i pani będzie wiedzieć, że „grunt to dobre wychowanie!” W tym tygodniu będziemy starali się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, dlatego nasz ogród zamieni się wielkie wiejskie podwórko. Będzie to okazja do  spędzania czasu przy zabawach i grach integracyjnych. A drugie śniadanie będziemy jeść w okolicznościach przyrody. Cofniemy się także do lat dziecinnych naszych kochanych rodziców. Dzieci nauczą się takich zabaw jak: „gra w klasy”, „gra w gumę”, „skakanka”, „ciuciubabka”, „gra w kapsle”, „gąski do domu”.

 

„Czy to bajka”

27.07. 2015 – 31.07.2015

W ostatnim tygodniu lipca  przeniesiemy się w świat fantazji i marzeń. Pobudzimy swoją wyobraźnię i żadne dziwy nas nie zdziwią. W tym tygodniu w naszym przedszkolu rzeczy niemożliwe staną się możliwe i realne. Bajka stanie się codziennością. Poznamy opowieści z różnych stron świata, które będą czytane przez wróżkę Gryzeldę w „magicznym lesie.” Oczywiście wróżka przy każdej wizycie umili czas przedszkolakom przy różnego typu zabawach i zadaniach do wykonania, które rozwiną wyobraźnię. Dzieci stworzą i skonstruują magiczne prezenty dla rodziców. (Nie możemy zdradzić jakieJ ) Zagwarantować możemy jednak, że na pewno przydadzą się one mamusi i tatusiowi. W naszej krainie będą obowiązywać nietypowe stroje, dlatego prosimy by dzieci przychodziły do przedszkola ubrane nietypowo, im bardziej kolorowo tym lepiej.

— zamek