Kalendarium sierpień

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w sierpniu.

SIERPIEŃ – CZTERY ŻYWIOŁY

03 – 07 sierpnia – „ZIEMIA”

10 – 14 sierpnia – „WODA”

17 – 21 sierpnia – „POWIETRZE”

24 – 28 sierpnia – „OGIEŃ”

 

W miesiącu lipcu przedszkolaków odwiedzą Cztery Żywioły. Cztery Żywioły to pacynki: Ziemka, Kropelka, Wicherek i Ognik. Zadaniem naszych bohaterów będzie przybliżenie dzieciom czterech żywiołów, które mają ogromny wpływ  na życie człowieka: przygody, zagrożenia, korzyści.

 

Ziemia

03.08.2015 – 07.08.2015

W pierwszym tygodniu odwiedzi nas Ziemka, nieśmiały stworek lubiący się ubrudzić. Ziemka pokaże dzieciom, że do dobrej zabawy nie są potrzebne drogie zabawki, a najważniejsza jest kreatywność. Podczas tego tygodnia dzieci założą własną hodowle dżdżownic i staną się małymi ogrodnikami, stworzą „Pana Trawnika”. Mali ogrodnicy będą mieli za zadanie posadzić magiczną roślinkę. Poprzez eksperymenty dzieci dowiedzą się dlaczego roślinom jest potrzebna woda, światło i ziemia. Dzieci także nauczą się współpracować w grupie przy projekcie tygodniowym pt: „Cudo z ziemi”.

 

Woda:

10.08.2015 – 14.08.2015

Drugim gościem w naszym przedszkolu będzie wędrownicza Kropelka. To ona przypomni dzieciom jak  wędruje woda w przyrodzie i że występuję, aż w trzech stanach skupienia. Kropelka poprzez eksperymenty zaprezentuje nam „Co potrafi woda?”, ukazując jej różne właściwości, zmiany odwracalne i nieodwracalne. Kropelka nie umie ustać w miejscu, dlatego zabierze nas w magiczną podróż nad morze, jezioro i na zimną Antarktydę, gdzie spotka dzieci wiele przygód. Z każdej podróży dzieci  przywiozą pamiątki (prace plastyczne).

 

Powietrze

17.08.2015 – 21.08.2015

Trzecim gościem będzie leniwy Wicherek, który zabierze nas w małe i duże podróże balonem. Wicherek rozbudzi w dzieciach zainteresowanie zjawiskami fizycznymi pokazując jak dzięki prądom ciepłego powietrza może latać balon, jak i „Z jaką siłą wieje wiatr?” i „Tornado w szklance wody”. Dzieci będą mogły przyjrzeć się  ptakom i samolotom, dostrzec cechy i czynniki sprzyjające unoszeniu się obiektów w powietrzu podczas oglądania obrazków, prezentacji i krótkich filmów. W tym tygodniu będą nam również towarzyszyć różnego rodzaju zabawy logopedyczne. Zostanie też wykonana praca grupowa pt. „W chmurach” .

 

Ogień: 

24.08.2015 – 28.08.2015

Ostatnim gościem będzie psotliwy Ognik, zabierze on nas w czasy prehistoryczne, podczas których dzieci dowiedzą się jak powstał ogień. W tym tygodniu dzieci będą miały możliwość stworzenia, z masy papierowej, modelu wulkanu, z którego wnętrza będzie wydobywała się kwasowo – zasadowa „lawa”. Dzieci podczas tego tygodnia stworzą własne stroje iskierek i nauczą się tańca płomyczków.

— zamek