Kalendarium październik

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w październiku.

Kalendarium Październik

1.10. – Razem z dziećmi będziemy obchodzić  Dzień Muzyki. Będą nam towarzyszyć pląsy i zabawy przy ulubionych piosenkach dzieci. Prosimy o przyniesienie płyt z ulubionymi piosenkami państwa pociech.

5.10- Każdy przedszkolak  pomyśli  o swoim przyjacielu i  własnoręcznie stworzą dla niego  jesienną kartkę.

6-9.10 – Savoir Vivre dla dzieci: Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien? – dobre maniery na co dzień!

7.10 – Rozpoczynamy konkurs jesienny „Jesienne drzewo”. Prace przygotowują dzieci wraz z rodzicami w domu, technika wykonania pracy jest dowolna, prosimy o ich dostarczanie do 21 października.

22 października nastąpi rozstrzygnięcie konkursu (poprzez głosowanie, w którym udział weźmie personel przedszkola) oraz wręczenie nagród i dyplomów.

9.10. –Światowy dzień Poczty Polskiej- Z tej okazji  dzieci bliżej poznają zawód listonosza, a także wyślą kartkę  do swojego przyjaciela.   Prosimy o przyniesienie danych dziecka oraz zaadresowanej koperty ze znaczkiem pocztowym.

14.10 –– Święto Edukacji Narodowej, poznajemy świat zawodów: Nauczyciel, zabawy dramowe.

15.10 – Gość w przedszkolu, Teatr Duet z przedstawieniem pt „Słoń Trąbalski”, godz. 11.30

22.10 – wycieczka do Technikum Elektroniczno-Mechanicznego w Poznaniu. Dzieci będą miały okazję zobaczyć z bliska samolot F16. Wyjazd o godzinie 9.30, śniadanie tego dnia odbędzie się o 8.45.

23.10 – Światowy dzień origami. Dzieci stworzą swój własny portret z figur geometrycznych.

29.10 – Uroczyste pasowanie na przedszkolaka dla grupy „PSZCZÓŁKI”. Serdecznie zapraszamy rodziców na występ artystyczny godz. 16:00.

30.10 – Święto dyni – zabawy badawcze i warsztaty plastyczne z dynią w roli głównej. Prosimy o przygotowanie dla dzieci „dyniowych kostiumów”. Zachęcamy do przyniesienia dyniowych lampionów wykonanych przez dzieci i rodziców!

Ponadto miesiąc październik poświęcony będzie naszemu drugiemu blokowi matematycznemu, który dotyczy rytmów:

* ćwiczenia rytmiczne sprzyjające dostrzeganiu regularności

* trening w przekładaniu zauważonych prawidłowości z jednej sytuacji na inną

* rytmiczna organizacja czasu