Kalendarium listopad

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w listopadzie.

Kalendarium listopad

5 listopada – Dzień Postaci z Bajek, zapoznanie dzieci z wybranymi pozycjami

z literatury dziecięcej, quiz wiedzy o bajkach, bajkowe kino: bajki znane i nieznane…

9 listopada –Jesienne spotkanie z jeżem. Dzieci poznają zwyczaje jeża, oraz dowiedzą się kilka ciekawostek na jego temat. Przedszkolaki na podwieczorek wykonają owocowego jeża.

10 listopada – Dzień Świętego Marcina, przybliżenie dzieciom tradycji Poznania – imieniny ulicy.

17 listopada – Dzień z muzyką klasyczną –Tego dnia dzieci poznają życiorys F. Chopina oraz jego twórczość.

16 listopada – Teatrzyk Mozaika „Uwaga dzieci, sztuka która świeci”, godz. 10.20. II śniadanie tego dnia odbędzie się o godz. 11:00.

20 listopada – Nocowanie ze Smerfami. Tego dnia w przedszkolu w ramach comiesięcznej wycieczki, odbędzie się nocowanie. Tematem przewodnim będą Smerfy – zabawy tematyczne oraz quiz. W ramach nocowania przedszkolaki przygotują samodzielnie kolację oraz wezmą udział w podchodach na terenie przedszkola, a przed zaśnięciem odbędzie się Kino przedszkolne. Prosimy o przyniesienie śpiworów, piżamek, latarek, pluszaka. Przedszkole czynne będzie normalnie (7:00-17:00),
a dzieci na nocowanie zapraszamy na godzinę 18:30. Również istnieje możliwość spędzenia miłego wieczoru w przedszkolu bez nocowania, odebranie dziecka około godziny 21. Prosimy, o wpisywanie się na listy wywieszone na tablicy ogłoszeniowej w przedszkolu do 17 listopada.

25 listopada – Dzień Pluszowego Misia, kształtowanie u dzieci poczucia  konieczności poszanowania zabawek, wspólne zabawy przy misiowych piosenkach, przynoszenie misi do przedszkola.

30 listopada – Andrzejkowe wróżby, poznawanie tradycji ludowej.

Ponadto miesiąc listopad poświęcony będzie naszemu trzeciemu blokowi matematycznemu, który dotyczy liczenia:

• zadania i zabawy sprzyjające kształtowaniu umiejętności liczenia
  • dodawanie i odejmowanie: od rachowania konkretnych przedmiotów przez liczenie na palcach, do pamięciowego wyznaczania sumy i różnicy
  • ćwiczenia i zabawy rozwijające umiejętność dodawania i odejmowania