Kalendarium grudzień

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w grudniu.

Kalendarium grudzień

1.12 – Rozpoczynamy konkurs zimowy pt. „Eko-choinka”. Prace konkursowe przygotowują dzieci wraz z rodzicami w domu, podpisane prace prosimy dostarczyć do 14 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 grudnia.

3.12 – Audycja Muzyczno-Edukacyjna „Merry Chistmas!”. Podczas spotkania przedszkolaki poznają bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje europejskie,
a hiszpańskie, angielskie i niemieckie kolędy będą zestawione z polskimi tradycjami
i melodiami.

4.12 – Dzień Górnika: poznanie pracy górnika, zabawy badawcze, warsztaty plastyczne.

7.12 – Mikołajki: dzień czerwony, prosimy o ubranie dzieci na czerwono oraz zaopatrzenie naszych milusińskich
w mikołajkowe czapki. Na przedszkolaków będą czekały mikołajkowe upominki oraz konkursy.

15.12 – Pierniczkowe szaleństwo – wspólne pieczenie i zdobienie pierniczków.

16.12 – Wycieczka do fabryki bombek w Gnieźnie. Śniadanie tego dnia odbędzie się
o godzinie 8:00, a wyjazd o godzinie 8:40.

18.12 – Zapraszamy serdecznie na spotkanie świąteczne. Rodziców z grupy „Pszczółek” na godzinę 16:00, a rodziców z grupy „Pingwinów” na godzinę 16:30

22.12 – Pierwszy Dzień Zimy: dzień biały, prosimy  o ubranie dzieci na biało, tego dnia towarzyszyć nam będą zabawy tematyczne oraz warsztaty plastyczne z wykorzystaniem waty oraz płatków kosmetycznych.

22.12- Spotkanie z gwiazdorem, wspólne śpiewanie kolęd oraz świątecznych piosenek.

Ponadto miesiąc grudzień poświęcony będzie naszemu czwartemu blokowi matematycznemu, który dotyczy kształtowania pojęcia liczby i wspomagania operacyjnego rozumowania:

• ćwiczenia wspomagające rozwój operacyjnego myślenia, ustalanie stałości liczby elementów
    w zbiorze

• ćwiczenia wspomagające rozwój operacyjnego myślenia, ustalanie równoliczności zbiorów przez przeliczanie i łączenie w pary

• ćwiczenia wspomagające rozwój operacyjnego myślenia, ustawienie po kolei i numerowanie