Kalendarium styczeń

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w styczniu.

KALENDARIUM STYCZEŃ

Od 4 stycznia – Cała Polska czyta dzieciom: serdecznie zapraszamy Babcie

i Dziadków na wspólne czytanie bajek przedszkolakom, prosimy o wpisywanie się na listę chętnych.

5 styczeń – Dzień aktywności fizycznej, dzieci wezmą udział w zumbie, zabawach ruchowych z elementami rywalizacji,  ćwiczeniach gimnastycznych

z wykorzystaniem przyborów (woreczki, szarfy itp.) Prosimy, aby tego dnia dzieci były ubrane na sportowo.

12 styczeń – „Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale” – balik karnawałowy, prosimy o przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci.

18 stycznia– o godz. 10.50 przyjedzie do  nas Teatr Duet z przedstawieniem pt: “Baltazar bombka”

20 stycznia– Tego dnia będziemy obchodzić dzień pingwina. Dzieci poznają ciekawostki dotyczące  tych zwinnych zwierząt i wezmą udział w zajęciach opierających się na edukacji przez ruch wg. Doroty Dziamskiej.

21 styczeń – Laurka dla Babci, warsztaty plastyczne.

22 styczeń – Laurka dla Dziadka, warsztaty plastyczne.

Kartki dla Dziadków zostaną wręczone przez dzieci po przedstawieniu z okazji dnia Babci i Dziadka.

28 styczeń –  Tego dnia w godzinach popołudniowych od godziny 16:00 do 17:00 odbędą się warsztaty plastyczne pt: „Kraina Lodu”. Po zajęciach plastycznych dla wszystkich chętnych, zostanie wyświetlony film pt: „Kraina Lodu.” Odbiór dzieci przewidywany na godzine 18:45.

Ponadto miesiąc styczeń poświęcony będzie naszemu piątemu blokowi matematycznemu, który dotyczy  mierzenia długości: ćwiczenia w mierzeniu stopa za stopą, krokami, łokciami, dłonią, klockiem, patykiem, sznurkiem.

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu będziemy obchodzić w piątek 5 lutego. Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków na przedstawienie, które odbędzie się dla grupy „Pszczółki” o godzinie 15:00 , a dla grupy „Pingwiny” o godzinie 15:30.

— zamek