Kalendarium luty

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w lutym.

Kalendarium luty

02.02 – „Stary niedźwiedź mocno śpi”- tego dnia będziemy w przedszkolu obchodzić dzień niedźwiedzia. Dzieci dowiedzą się ciekawostek na temat tego zwierzęcia. Prosimy dzieci o przyniesienie swoich pluszowych misi.

05.02 -Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka: grupa „Pszczółki” godzina 15:00, grupa „Pingwiny” godzina 15:30. Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków.

09.02 – Dzień Numeru Alarmowego 112: zapoznanie /przypomnienie dzieciom numeru alarmowego, wykonanie olbrzymiego transparentu numeru 112 w celu szybkiego zapamiętania.

15.02 –Tego dnia odbędzie się Walentynowa zabawa w naszym przedszkolu.

22.02 – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego: zwrócenie uwagi na potrzebę troski o język ojczysty, analizowanie literatury dziecięcej napisanej przez rodzimych pisarzy, zwrócenie uwagi na stosowanie zwrotów grzecznościowych

23.02 - Wycieczka do biblioteki publicznej w Luboniu.

26.02 – Dzień Dinozaura, prosimy o przyniesienie przez dzieci swoich kolekcji o  dinozaurach: puzzle, encyklopedie, albumy, itp. Wspólnie dowiemy się kiedy żyły dinozaury, co jadły, jak wyglądały. Stworzymy również makietę dinozaura.

26.02- Teatrzyk – Zespół Bajka „Przeboje Walta Disneya”, godz. 10:50

26.02 – Z okazji dnia kota w naszym przedszkolu zostanie zorganizowana zbiórka jedzenia dla zwierząt w schronisku.

Ponadto miesiąc luty poświęcony będzie naszemu szóstemu blokowi matematycznemu, który dotyczyć będzie  klasyfikacji: wprowadzanie dzieci w sposoby segregowania
i definiowania.

— zamek