Kalendarium marzec

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w marcu.

Kalendarium marzec

3.03 – Międzynarodowy Dzień Pisarzy: Tworzenie własnej książki przez każdą grupę.

8.03 – Dzień Kobiet: chłopcy przygotowują upominek dla dziewczynek i mam.

17.03 – Światowy Dzień Morza: dzieci dowiedzą się, co to jest morze oraz jakie zwierzęta w nim żyją. Przedszkolaki wysłuchają opowieści o małej syrence oraz wykonają pracę plastyczną: ,,Kto żyje w morzu?”

21.03 – Pierwszy Dzień Wiosny – wykonanie marzanny, rozmowy na temat pierwszych oznak wiosny. Zachęcamy do przynoszenia materiałów, które można wykorzystać do zrobienia marzanny.

21 – 25.03 – Tydzień warsztatów wielkanocnych

22.03 – Światowy Dzień Wody: Eksperymenty z wodą w roli głównej.

22.03 – wycieczka do  komisariatu policji w Luboniu.

24.03 – Uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Po śniadanku będziemy wspólnie zdobić jajka i odwiedzi nas zajączek!

25.03 – Międzynarodowy Dzień Teatru – Tworzenie masek teatralnych.

31.03 – Teatrzyk Duet, przedstawienie „Czerwony Kapturek z koszyczkiem wielkanocnym”, godz. 9.20

Ponadto miesiąc marzec poświęcony będzie naszemu siódmemu blokowi matematycznemu, który dotyczyć będzie układania i rozwiązywania zadań arytmetycznych: układanie zadań do obrazków, układanie zadań i rozwiązywanie ich z wykorzystaniem patyczków itp., układanie i rozwiązywanie zadań z liczydełkami.