Kalendarium kwiecień

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w kwietniu.

Kalendarium kwiecień

KONKURS – „Ekozabawka” – prace w dowolnej formie prosimy przynosić do 25.04.3016r.

1.04 – Prima Aprilis – dzień psikusów! Dziś nie wierz w nic, bo się pomylisz. Czyniąc psikusy z radości, nie zrób nikomu przykrości.

5.04 – Gość w przedszkolu: Odwiedziny stomatologów z firmy CANDEO, godz. 9.30

5.04 – Kolorowe emocje: jestem pomocny. Czym jest pomaganie i czy warto pomagać innym?

7.04 – Światowy Dzień Zdrowia – rozmowy o zdrowym stylu życia. Przygotowanie przez wszystkie grupy plakatu promującego zdrowy styl życia.

14.04 – Ruch i podskok to zabawa – sport dla zdrowia, ważna sprawa. Dzień zabaw muzyczno – ruchowych. Obowiązuje strój sportowy !

19.04 – Wycieczka do Skoda AutoLab w Poznaniu. Prosimy o przyniesienie 5 zł do 12.04 – rezerwacja miejsc.

21.04 – Teatr lalek „ Wiosna z Jackiem i Agatką”  godz. 11.00

26.04 – Światowy Dzień książki dla dzieci. Dzieci wezmą udział w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy pt.: Na straganie.

27.04 – Dzień konstrukcji. Tego dnia wykonamy makietę miasta. Prosimy o przynoszenie rolek po papierze, kartonów i pojemników po produktach spożywczych.

28.04 – Światowy Dzień Ziemi. Gleba jako istotny element środowiska, dbanie o przyrodę
i jej zasoby. Dzieci poznają zasady segregacji i utylizacji odpadów. Rozstrzygnięcie konkursu „Ekozabawka”.

Ponadto miesiąc kwiecień poświęcony będzie naszemu ósmemu blokowi matematycznemu, który dotyczyć będzie ważenia oraz mierzenia płynów.