Kalendarium maj

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w maju.

KALENDARIUM  MAJ

4.05  – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIEKARZA: POZNAJEMY ZAWODY

Dzieci dowiedzą się ciekawostek o zawodzie piekarza. Na podwieczorek zjemy wyrabiane i wypiekane w przedszkolu bułeczki.

6.05 – PIĄTEK Z GRAMI PLANSZOWYMI

Dzieci przynoszą z domu swoje ulubione gry, opowiadają o nich i zachęcają innych do wspólnej zabawy. Wybieramy najciekawszą grę.

9.05 – DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

Poznamy, czym jest Unia Europejska, jaka jest flaga, waluta i maskotka UE.

10.05 – TEATRZYK

Teatrzyk Złota rybka , zaprezentuje przedstawienie pt.” O złotej rybce”, godz. 11.00.

11-13.05 – WARSZTATY PRZYRODNICZE: „MIKROŚWIAT”

Mali przyrodnicy dowiedzą się, co to jest : „Mikroświat” i jak można  go zobaczyć.      Dzieci pod lupą będą oglądały np. swoje dłonie, liście, znalezione skarby.

17.05 – GOŚĆ W PRZEDSZKOLU – PIELĘGNIARKA I RATOWNIK MEDYCZNY

Poznamy, zwód pielęgniarki, sposoby dbania o higienę całego ciała, zdrowego stylu życia.

24.05 –  WYCIECZKA DO ARBORETUM KÓRNICKIEGO

Wyjazd o godzinie 9:20. Śniadanie tego dnia odbędzie się o 8:50.

25.05 –  DZIEŃ MAMY

Z tej okazji będziemy tworzyć kolorowe i pełne miłości laurki.

Przedstawienie z okazji Dnia mamy i taty odbędzie się 9 czerwca 2016r.

Ponadto miesiąc maj poświęcony będzie naszemu dziewiątemu blokowi matematycznemu, który dotyczyć będzie geometrii.