Kalendarium wrzesień

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków we wrześniu.

Kalendarium wrzesień.

05 września – Skończyły się figle, skończyły swawole, witamy dziś nasze kochane przedszkole! Uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolnego 2016/2017. Dzień ten upłynie nam na  wspólnej zabawie. Zostanie także wyświetlony film pt: Mój brat niedźwiedź.

06 września – Zebranie dla rodziców z wychowawcami grup odbędzie się o godzinie 16:00 grupa CZARODZIEJE i 16:45 grupa SMOKI. Serdecznie zapraszamy!

12 września – Przedszkolny kącik czytelniczy. Tego dnia dzieci poznają  wesołą myszkę Tupcia Chrupcia. Jest to dla niego ważny dzień gdyż pierwszy raz idzie on do przedszkola.

14 września – Jestem bezpieczny w przedszkolu i na spacerze. Zajęcia dotyczące bezpiecznego zachowania w przedszkolu oraz poruszania się na drodze. Krótki spacer po Luboniu, utrwalenie zdobytej wiedzy przez przedszkolaków.

16 września – Naszym gościem będzie Zielona Nutka, która zaprezentuje audycję     „W odwiedzinach, urodziny smyczków”. Godzina 9:30.

16 września – Poznajemy roczny rytm życia przyrody: wrzesień

19 września  – Zajęcia muzyczne. Doskonalenie koordynacji słuchowo – ruchowej. Wspólne śpiewanie piosenki Idą dzieci oraz zabawy ortofoniczne.

20 września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, spacer w niecodziennych, kolorowych nakryciach głowy, przygotowanych w domu z rodzicami.

23 września – Witamy kolorową jesień – poszukiwanie oznak jesieni w ogrodzie przedszkolnym .

30 września – Dzień Chłopaka, dziewczynki przygotują niespodzianki dla swoich kolegów