Kalendarium październik

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w październiku.

3.10 – Rozpoczynamy konkurs jesienny „Jesienne zwierzę”. Technika pracy dowolna, prace przygotowują dzieci wraz z rodzicami z domu. Podpisane prace konkursowe prosimy dostarczać do 17 października, rozwiązanie konkursu, a tym samym wręczenie dyplomów oraz nagród nastąpi 19 października.

 

3.10 – Międzynarodowy Dzień Muzyki, w tym dniu nasze przedszkolaki przeniosą się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką.

 

4.10 – Międzynarodowy Dzień Zwierząt, Zwierzęta bohaterami naszych ulubionych bajek – kącik czytelniczy z pozycji książkowych przyniesionych przez dzieci których bohaterami są zwierzęta (prosimy o przyniesienie tego dniach książek przez dzieci).

 

10.10 – Dzień Kolejarza, w tym dniu dzieci dowiedzą się na czym polega praca kolejarza, jak wygląda jego strój oraz poznają różne rodzaje pociągów.

 

14.10 – Zielona Nutka i muzyczne eksperymenty ” Muzyka ze śmietnika” godz. 9:30

 

18.10 – Dzień Poczty Polskiej, spacer na pobliską pocztę. Przedszkolaki będą mogły zaobserwować jak wygląda praca na poczcie oraz wyślą narysowane przez siebie rysunki do przedszkolaków z Czarodziejskiego Zamku w Luboniu.

 

25.10– Wycieczka do Muzeum Narodowego w Rogalinie.

 

26.10 – Poznajemy roczny rytm życia przyrody, październik: Paździerze i ścierniska.

 

28.10 – Halloween,  z okazji tego święta w przedszkolu odbędzie się pokaz zabawnych przebrań halloweenowych.

— zamek